محل تبلیغات شما

چرا برخی از مشاوران املاک نمی توانند نان حلال بخورند؟! برخی از آنها حتی در شفاف ترین شرایط ممکن هم دروغ می گویند و حرام می خورند. در این نوشتار قصد دارم برخی از شگردهای املاکی ها را بیان کنم.

• نانی را در ملکی می گذارند و قسم می خورند که بخدا در این خانه نان هست و حتما بخر. یعنی سود خوبی در این خرید برای شما وجود دارد. البته این افراد کمی خدا و پیغمبر سرشان می شود.
  • فرض کنید که شما می خواهید خانه ی خود را به قیمت صد میلیون تومان بفروشید. بعد از مراجعه به آنها با پیشنهاد وسوسه کننده ای روبرو می شوید. به شما می گویند که ارزش ملک شما همان صد تومن است اما من ملک شما را صد و پنجاه میلیون تومان می فروشم و صد و بیست و پنج تومان شما و بیست و پنج تومان هم مال من!
  • مغازه یا خانه ای که در نقشه ی شهرداری در طرح توسعه (تخریب شدنی) قرار دارد را بدون اطلاع به خریدار به او می فروشند.
  • عقب نشینی های زمین را اطلاع نمی دهند یا از قیمت زمین کم نمی کنند.
  • به دروغ می گویند که قرار است از اینجا جاده برود و قیمت این زمین چند برابر می شود. از آینده هایی می گویند که فرد را هیپنوتیزم می کند!
  • زمین یا خانه ای را به چند نفر می فروشند. البته معمولا اینگونه املاک سنددار نیستند.
  • در مورد پارکینگ و انباری دروغ می گویند.
  • مشتری دروغین برای ملک می سازند و شما را در رقابت با او قرار می دهند.
  • ملکی که سند ندارد را طوری جلوه می دهند که صاحب ملک در حال گرفتن سند است و همین چند روز آینده سندش آماده می شود اما ماه ها می گذرد و سندی در کار نیست.
  • اگر فرد پول لازم باشد که قیمت ملکش را به شدت پایین می آورند و حتی یک مشتری هم برایش نمی برند تا فرد مجبور شود ملکش را به قیمت مقت به او بفروشد.

و کلی شگردهای دیگر. آیا شما هم با این صنف درگیر بودید؟ از تجربیاتتان بگویید تا ما هم روشن تر شویم!!

به نظرم مشاوران املاک به ازای هر ملک و بازدیدی که برای مشتری و فروشنده فراهم می کنند باید مثلا 2500 تومان از خریدار و 2500 تومان از فروشنده بگیرند. مثلا بنده به دنبال آپارتمانی با مشخصات و ویژگی های خاصی می گردم. بعد از مراجعه به بنگاه املاک، آنها به بنده با توجه به شرایطم چند مورد نشان دهند و به ازای هر کدام مبلغ ناچیزی از من و مالک بگیرند. در اینصورت مشتریان و فروشندگان واقعی مشخص می شوند و دلالان املاک هم تنبلی را کنار خواهند گذاشت!

اگر هم خرید قطعی شد، از طرفین یک مبلغ ثابتی بگیرند نه اینکه درصدی از معامله را بردارند. اینطوری دیگر مشاوران املاک قیمت های بالاتر از قیمت واقعی ملک نمی دهند تا درصد بیشتری بگیرند. همچنین مشاوران املاک برای ملک 100 میلیونی همان کاغذ و خودکاری را استفاده می کنند که برای ملک یک میلیاردی. پس چرا باید حق احمه بیشتری بردارند؟

در این صورت هم خریدار و هم فروشنده و هم مشاوران املاک حساب شده تر کار می کنند و کمی مفت خوری در جامعه کم می شود!!!

نظر شما چیست؟

تاریخ پخت شیرینی!

شگردهای بنگاه های املاک

نرم افزار مدیریت دوره های آموزشی کوتاه مدت

هم ,املاک ,ملک ,قیمت ,تومان ,گویند ,می گویند ,مشاوران املاک ,می شود ,می کنند ,گویند که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها